Rozvrhy hodin

Modrý den

PŘEMYSLOVSKÉ ČECHY - GRANT MALÝ PŘEMYSLOVSKÝ MĚŠEC

Projekt – Modrý den

2. dubna je Světový den porozumění autismu. V tento den se lidé na celém světě zapojují do osvětové kampaně „Rozsviťme se modře“. Modrá je totiž barvou komunikace a sebevyjádření, což je jedna z oblastí, ve které mají lidé s autismem největší potíže.

Každý rok učitelé 1. stupně ZŠ Roztoky připravují v rámci kampaně „Rozsviťme se modře“ MODRÉ DOPOLEDNE pro žáky 1. stupně.

Žáci se prostřednictvím různých soutěží a úkolů přiblíží životu lidí s handicapem, neboť zdraví jedinci si málokdy uvědomí jejich omezení a potřeby. Důraz je kladen na rozvoj sociální interakce mezi žáky. Záměrem Modrého dopoledne je zapojení a uvědomění si problematiky dětí s handicapem, vzájemná komunikace a pochopení se navzájem.

Spolufinancování projektu Modrý den z grantu Malý Přemyslovský Měšec.