Kotva
Bakaláři

 
 
Rozvrhy
Rozvrhy hodin
Počítadlo návštěvnosti
Online:
3
Dnes:
147
Posledních 7 dní:
2310
Posledních 30 dní:
9897
Celkem:
211136

Řemeslo má zlaté dno


DOBRÉ SOUSEDSTVÍ, Letiště Praha a.s.

Projekt – Řemeslo má zlaté dno

 

Veřejné představení řemesel pod vedením zručných rodičů a prarodičů je spojeno s prezentací osobních hodnot, pracovních dovedností napříč generacemi.

Jde o vzájemné pozitivní a sdílenou konfrontaci generací, jejichž dovednosti a umění se může předávat, sdílet se společným vytvářením i se vzájemně výhodným řešením mezigeneračních vztahů.

Záměrem je vytvořit prostor pro setkávání na zahradě školy nebo ve škole a předávání dobrých praktických zkušeností všech těch, kteří se chtějí se svými dovednostmi podělit a předávat je.

V neděli 23. 4. 2017 od 10 hodin proběhnou na zahradě školy v Roztokách (v případě nepříznivého počasí v nové budově školy) řemeslné dílny pod vedením řemeslně zručných rodičů a prarodičů, kteří budou předávat své řemeslné zkušenosti - postupy při výrobě výrobků zájemcům z řad dětí a mládeže.  Např. výroba jednoduché loutky, jednoduchá dřevěná hračka, výroba ptačích krmítek apod. 

Součástí řemeslného festivalu bude společná výstavba vyvýšených záhonů na zahradě školy, které budou využívány v rámci výuky prvouky a přírodovědy žáky 1. st. 

V odpoledních hodinách bude festival pokračovat divadelním představením Malého Kvítka a hudebním představením cimbálové muziky Muzička.

 

Projekt je finančně podpořen v rámci programu DOBRÉ SOUSEDSTVÍ, Letiště Praha, a.s.