Rozvrhy hodin

Pocta Zdence Braunerové

od září 2018 ponese naše škola název Základní škola Zdeny Braunerové.

K významnému jubileu Zdenky Braunerové – 160 letému výročí jejího narození se připojí i žáci naší školy. Během dubna a května budou probíhat ve škole dílny zaměřené na umělecký, ale i společenský život této významné roztocké osobnosti.

Dílny budou zaměřeny například na návrhy nábytku, výšivek, užitkových předmětů a s tím spojených osobností, se kterým se Z.Braunerová  setkávala. Dále se zaměříme na tisky krajinomalby, návrhy oděvů, výrobu doplňků.  Jedna z dílen bude věnovaná  i  přípravě jídel, které byly oblíbené ve společnosti v 19. století.

Žáci 1. stupně se v rámci dramatické výchovy zaměří na výrobu živých obrazů ze života Z. Braunerové.

Školní projekt Pocta Zdence Braunerové je součástí plánované výstavy „Můj milý...   muži, výtvarnici Z. Braunerové, ve Středočeském muzeu v Roztokách a práce žáků z jednotlivých dílen budou také vystaveny během června v prostorách školy.

Projekt Pocta Zdence Braunerové je finančně podpořen Městem Roztoky.